Wypowiedzenie umowy OC HDI
3.8 (75%) 36 głosów


Ostatnia aktualizacja: 30-10-2018


Za pomocą poniższych przycisków wybierz tryb wypowiedzenia jaki Cię interesuje:

Przeczytaj i wykonaj poniższe instrukcje w celu skutecznego wypowiedzenia umowy OC w HDI z końcem okresu ubezpieczenia (art. 28)

 1. Pobierz tutaj aktualny wzór wypowiedzenia OC w HDI
 2. Pobrany z powyższego linku wzór wypowiedzenia, wydrukuj, wypełnij (wybierz oświadczenie wypowiedzenia OC z końcem trwania okresu) i podpisz czytelnie.  
 3. Zgodnie z ustawą wypowiedzenie musi zostać wysłane do HDI najpóźniej przedostatniego dnia trwania okresu, na który została zawarta polisa. Zalecamy jednak przesłać wypowiedzenie dużo wcześniej, aby nie narażać się na niepotrzebne komplikacje.
 4. Pamiętaj, że w dniu końca okresu ubezpieczenia musisz wykupić nową polisę inaczej zostaniesz obciążony karą finansową.Również i w tym wypadku zalecamy zrobić to wcześniej, aby na spokojnie porównać oferty.
 5. Przed zakupem nowego OC zalecamy, aby zapoznać się z jak największą liczbą ofert w celu wybrania najtańszej z nich. Wykonaj teraz szybką kalkulację składki i sprawdź czy możesz zaoszczędzić na OC.
 6. HDI zaleca osobiste dostarczenie wypowiedzenia umowy OC. Mapę oddziałów HDI znajdziesz tutaj. W związku z tym, że HDI i Warta połączyły siły wypowiedzenie możesz przesłać także na jeden z poniższych sposobów:
  • Wysyłka e-mailem skanu/zdjęcia czytelnie podpisanego wniosku na adres: wypowiedzeniaoc@warta.pl
  • Wypełnienie formularza online i dołączenie podpisanego skanu/zdjęcia wniosku tutaj.
  • Dostarczenie do dowolnego oddziału lub agenta Warty/HDI

PAMIĘTAJ!

Jeżeli rezygnujesz z ubezpieczenia OC w HDI najlepiej jeszcze tego samego dnia wybrać nowego ubezpieczyciela w celu zachowania ciągłości ubezpieczenia OC, w przeciwnym razie narażasz się na bardzo wysokie kary za brak ubezpieczenia!

Wypełnij prosty formularz kalkulatora składki OC i przekonaj się czy możesz oszczędzić.

 • Zalecamy dostarczenie wypowiedzenia OC do HDI osobiście. Posiadając potwierdzenie złożenia wniosku masz pewność, że Twój wniosek został przyjęty.
 • Liczy się data wysyłki/dostarczenia osobiście wypowiedzenia.
 • Dostarczając wypowiedzenie do HDI zawsze żądaj wydania dokumentu potwierdzenia odbioru i zachowaj je jako dowód złożenia wniosku.

Dodaj komentarz

Please Login to comment