Wypowiedzenie umowy OC AXA Direct
3.5 (70%) 36 głosów


Ostatnia aktualizacja: 28-10-2018


Za pomocą poniższych przycisków wybierz tryb wypowiedzenia jaki Cię interesuje:

Przeczytaj i wykonaj poniższe instrukcje w celu skutecznego wypowiedzenia umowy OC w Axa Direct z końcem okresu ubezpieczenia (art. 28)

 1. Pobierz tutaj aktualny wzór wypowiedzenia OC w Axa Direct
 2. Wydrukowany wniosek rezygnacji z OC wypełnij wymaganymi informacjami, spośród oświadczeń wybierz pierwszą opcję (art. 28) i podpisz czytelnie.
 3. Zgodnie z ustawą o ubezpieczeniach komunikacyjnych wypowiedzenie umowy OC z końcem okresu trwania ubezpieczenia musi zostać wysłane do ubezpieczyciela najpóźniej przedostatniego dnia trwania umowy ubezpieczenia.
 4. Po złożeniu rezygnacji najlepiej tego samego dnia wykup nową polisę ponieważ każdy dzień braku ubezpieczenia OC powoduje narastanie wysokości kary pieniężnej!
 5. Przed zakupem nowego OC zalecamy, aby zapoznać się z jak największą liczbą ofert w celu wybrania najtańszej z nich. Wykonaj teraz szybką kalkulację składki i sprawdź czy możesz zaoszczędzić na OC.
 6. Wypowiedzenie umowy OC dostarcz do Axa na jeden ze sposobów:
 • E-mail na adres: wypowiedzenia@axadirect.pl
 • Dostarczenie do oddziału lub agenta AXA.
 • Wyślij listem poleconym na adres:

AXA Ubezpieczenia TUiR S.A.
ul. Chłodna 51
00-867 Warszawa

PAMIĘTAJ!

Rezygnując z umowy OC w AXA Direct pamiętaj, że najpóźniej w dniu końca umowy musisz wybrać nowego ubezpieczyciela, aby nie dopuścić do przerwania ochrony OC. Za każdy dzień bez ubezpieczenia naliczana jest wysoka kara pieniężna!

Wypełnij prosty formularz kalkulatora składki OC i przekonaj się czy możesz oszczędzić.

 • Najpewniejszym sposobem dostarczenia druku wypowiedzenia OC do AXA jest złożenie wniosku osobiście lub listownie z potwierdzeniem odbioru. Składając wypowiedzenie mailem żądaj wydania potwierdzenia odbioru.
 • Jeśli zdecydujesz się na wysyłkę listowną pamiętaj, że część ubezpieczycieli honoruje datę nadania przesyłek wysyłanych tylko Pocztą Polską.

2
Dodaj komentarz

Please Login to comment
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
KINIAAdrian Recent comment authors
najnowszy najstarszy oceniany
Adrian
Gość
Adrian

witam w jaki sposób odzyskać składkę polisy umowę zawarłem 2.03.2017. a samochód sprzedałem 10.05.2017.?

KINIA
Gość
KINIA

A nowy właściciel zrezygnował z Twojego oc? Jeśli tak, to złóż wniosek o zwrot składki. Jeśli nabywca tego nie zrobił- kasa przepada.