Wypowiedzenie umowy OC TUW
3.3 (66.15%) 13 głosów


Ostatnia aktualizacja: 30-10-2018


Za pomocą poniższych przycisków wybierz tryb wypowiedzenia jaki Cię interesuje:

Przeczytaj i wykonaj poniższe instrukcje w celu skutecznego wypowiedzenia umowy OC w TUW z końcem okresu ubezpieczenia (art. 28)

 1. Pobierz tutaj aktualny wzór wypowiedzenia OC w TUW
 2. Pobrany wzór należy wydrukować, a następnie uzupełnić wymaganymi danymi, zaznaczyć odpowiednią przyczynę (wypowiedzenie na koniec okresu ubezpieczenia) i podstawę wypowiedzenia (art. 28), a na końcu czytelnie podpisać.
 3. Tak przygotowany wniosek o wypowiedzenie musi zostać wysłany do TUW najpóźniej przedostatniego dnia trwania okresu umowy OC (wypowiedzenie możesz bez obaw wysłać dużo wcześniej, umowa i tak zostanie rozwiązana dopiero z końcem okresu ubezpieczenia).
 4. Nie zapomnij, aby najpóźniej w dniu końca ochrony OC wykupić nową polisę ubezpieczenia (za brak ochrony OC przez przynajmniej 1 dzień są naliczane wysokie kary pieniężne).
 5. Przed zakupem nowego OC zalecamy, aby zapoznać się z jak największą liczbą ofert w celu wybrania najtańszej z nich. Wykonaj teraz szybką kalkulację składki i sprawdź czy możesz zaoszczędzić na OC.
 6. Własnoręcznie podpisane wypowiedzenie dostarcz do TUW na jeden ze sposobów:
 • Wypowiedzenie OC online przez wysłanie skanu lub zdjęcia dobrej jakości wniosku na adres mailowy: wypowiedzenia@tuw.pl
 • Osobiste dostarczenie wniosku wypowiedzenia do dowolnego agenta TUW w Twojej okolicy, mapę placówek/agentów znajdziesz tutaj

PAMIĘTAJ!

Rezygnując z ubezpieczenia OC w TUW najlepiej jeszcze tego samego dnia zakupić nowe ubezpieczenie w celu uniknięcia powstania przerwy w ochronie, w przeciwnym razie jesteś niepotrzebneie narażasz się między innymi na bardzo wysokie kary za brak ubezpieczenia!

Wypełnij prosty formularz kalkulatora składki OC i przekonaj się czy możesz oszczędzić.

 • Zalecamy dostarczenie wypowiedzenia OC do TUW osobiście.
 • W przypadku wysyłki pocztą ważna jest data stempla, nie data wpłynięcia wypowiedzenia do ubezpieczyciela.
 • Dostarczając wypowiedzenie do TUW zawsze żądaj wydania potwierdzenia przyjęcia i zachowaj je.

Dodaj komentarz

Please Login to comment