Wypowiedzenie umowy OC PZU
4.3 (86.02%) 83 głosów


Ostatnia aktualizacja: 19-04-2017

Za pomocą poniższych przycisków wybierz tryb wypowiedzenia jaki Cię interesuje:

Przeczytaj i wykonaj poniższe instrukcje w celu skutecznego wypowiedzenia umowy OC w PZU z końcem okresu ubezpieczenia (art. 28)

 1. Pobierz tutaj aktualny wzór wypowiedzenia OC w PZU
 2. Pobrany wniosek uzupełnij zgodnie z informacjami na polisie OC, oraz zaznacz opcję “Wypowiedzenie umowy OC z końcem trwania okresu ubezpieczenia”. 
 3. Uzupełniony druk rezygnacji z ubezpieczenia podpisz czytelnie.
 4. Wypowiedzenie musi wpłynąć do PZU najpóźniej przedostatniego dnia trwania okresu, na który została zawarta polisa. Zalecamy to zrobić dużo wcześniej, ponieważ w przypadku problemów możemy ponowić rezygnację.
 5. Bardzo ważną rzeczą jest, aby najpóźniej w dniu wypowiedzenia umowy OC z PZU zakupić nową polisę. Jeśli tego nie zrobisz to za każdy dzień braku OC zostanie naliczona wysoka kara pieniężna!
 6. Przed zakupem nowego OC zalecamy, aby zapoznać się z jak największą liczbą ofert w celu wybrania najtańszej z nich. Wykonaj teraz szybką kalkulację składki i sprawdź czy możesz zaoszczędzić na OC.
 7. Istnieje kilka możliwości dostarczenia wniosku (zawsze musi być własnoręcznie podpisany):
 • Wypowiedzenie OC online przez wysłanie skanu lub zdjęcia dobrej jakości wniosku na adres mailowy: kontakt@pzu.pl
 • Wysłanie faksem na numer: 22 4 102 102
 • Dostarczenie do dowolnego Oddziału lub Agenta PZU (mapa placówek)
 • Wysyłka listem poleconym na adres:

Powszechny Zakład Ubezpieczeń S.A.
ul. Postępu 18 A
02-676 Warszawa

PAMIĘTAJ!

Rezygnując z ubezpieczenia OC w PZU pamiętaj, że musisz tego samego dnia wybrać nowego ubezpieczyciela w celu zachowania ciągłości ubezpieczenia OC, w przeciwnym razie jesteś narażony na bardzo wysokie kary za brak ubezpieczenia!

Wypełnij prosty formularz kalkulatora składki OC i przekonaj się czy możesz oszczędzić.

 • Zalecamy dostarczenie wypowiedzenia umowy OC do PZU osobiście lub listownie z potwierdzeniem odbioru. Posiadając potwierdzenie złożenia wniosku na masz pewność, że Twój wniosek został przyjęty.
 • Ważna jest data stempla pocztowego, nie data realnego wpłynięcia wypowiedzenia do PZU
 • Dostarczając rezygnację z umowy OC do PZU zawsze żądaj wydania potwierdzenia odbioru (potwierdzenie odbioru listu, potwierdzenie otrzymania emaila, potwierdzenie odbioru faksu, a także w przypadku osobistego składania wniosku) i zachowaj je.

Dodaj komentarz

2 komentarzy do "Wypowiedzenie umowy OC PZU"

avatar
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Marek
Gość

udało mi się znaleźć taniej dlatego z nich rezygnuję

jerzy
Gość

Ja też rezygnuje z PZU za drogie , nigdy niemieli zemną problemów ,czyli żadnej kolizji czy jakich kolwiek wypadków ,stłuczek, przez wiele lat ,a oni mie dalej łupią ,więc to koniec łupania panie PZU

wpDiscuz