Wypowiedzenie umowy OC mBank / Axa
4.4 (87.69%) 26 głosów


Ostatnia aktualizacja: 30-10-2018


Za pomocą poniższych przycisków wybierz tryb wypowiedzenia jaki Cię interesuje:

Przeczytaj i wykonaj poniższe instrukcje w celu skutecznego wypowiedzenia umowy OC zawartej przez mBank (Axa) z końcem okresu ubezpieczenia (art. 28)

 1. Pobierz tutaj aktualny wzór wypowiedzenia OC w mBank
 2. Ubezpieczenie OC kupione na stronie mbanku jest obsługiwane przez Axa Ubezpieczenia TUiR S.A. dlatego też tam powinno być kierowane wypowiedzenie.
 3. Uzupełniony wniosek podpisz czytelnie.
 4. Uzupełnij wniosek odpowiednimi danymi (potrzebujesz danych z polisy OC) i zaznacz opcję “Wypowiedzenie umowy OC z końcem trwania okresu ubezpieczenia”.
 5. Uzupełniony wniosek podpisz czytelnie.
 6. Wypowiedzenie musi być wysłane do Axa najpóźniej przedostatniego dnia trwania okresu, na który została zawarta polisa. Oczywiście najbezpieczniej jest to zrobić dużo wcześniej, ponieważ w przypadku problemów możemy ponowić wypowiedzenie.
 7. Wypowiadając umowę OC wykupioną w mbanku (Axa) najlepiej tego samego dnia wykup nową polisę OC, aby zachować ciągłość ubezpieczenia.
 8. Przed zakupem nowego OC zalecamy, aby zapoznać się z jak największą liczbą ofert w celu wybrania najtańszej z nich. Wykonaj teraz szybką kalkulację składki i sprawdź czy możesz zaoszczędzić na OC.
 9. Istnieje kilka możliwości dostarczenia wniosku (zawsze musi być własnoręcznie podpisany):
 • Wysłanie skanu lub zdjęcia dobrej jakości wniosku na adres mailowy: serwis@axaubezpieczenia.pl
 • Wysyłka listem poleconym na adres:

AXA Ubezpieczenia TUiR S.A.
ul. Chłodna 51
00-867 Warszawa

PAMIĘTAJ!

Rezygnując z ubezpieczenia OC w mBank pamiętaj, że termin wyboru nowego ubezpieczyciela mija ostatniego dnia trwania polisy OC. Brak OC przez choćby jeden dzień skutkuje karą pieniężną od UFG.

Wypełnij prosty formularz kalkulatora składki OC i przekonaj się czy możesz oszczędzić.

 • Ważna jest data nadania przesyłki.
 • W jakikolwiek sposób dostarczasz wypowiedzenie do Axa zawsze żądaj wydania potwierdzenia odbioru (potwierdzenie odbioru listu, potwierdzenie otrzymania emaila) i zachowaj je.

Dodaj komentarz

Please Login to comment