Wypowiedzenie umowy OC Liberty Direct / Ubezpieczenia
4.17 (83.46%) 52 głosów


Ostatnia aktualizacja: 19-04-2017

Za pomocą poniższych przycisków wybierz tryb wypowiedzenia jaki Cię interesuje:

Przeczytaj i wykonaj poniższe instrukcje w celu skutecznego wypowiedzenia umowy OC w Liberty Direct / Ubezpieczenia z końcem okresu ubezpieczenia (art. 28)

 1. Od 1 kwietnia 2017 marka Liberty Ubezpieczenia została wycofana z rynku, a wszystkie polisy ubezpieczeniowe zawarte z Liberty Ubezpieczenia zostały przeniesione do Axa Direct. Z tego powodu wszelkie kwestie obsługi polis zawartych w Liberty Ubezpieczenia należy kierować do Axa. 
 2. Pobierz tutaj aktualny wzór wypowiedzenia OC w Liberty Direct
 3. Uzupełnij pobrany wniosek rezygnacji z OC, zaznacz opcję wypowiedzenia na podstawie art. 28 i podpisz czytelnie. 
 4. Według ustawy musisz dostarczyć wypowiedzenie do Axa Direct najpóźniej w przeddzień końca okresu ubezpieczenia. Oczywiście najbezpieczniej jest to zrobić dużo wcześniej, ponieważ w przypadku problemów możesz ponowić wypowiedzenie.
 5. Najpóźniej w dniu zakończenia ubezpieczenia OC jesteś zobowiązany do wykupienia nowej polisy OC (jeśli tego nie zrobisz zostanie nałożona kara pieniężna).
 6. Przed zakupem nowego OC zalecamy, aby zapoznać się z jak największą liczbą ofert w celu wybrania najtańszej z nich. Wykonaj teraz szybką kalkulację składki i sprawdź czy możesz zaoszczędzić na OC.
 7. Odręcznie podpisaną rezygnację dostarcz do Axa Direct:
 • Do dowolnego agenta lub oddziału Axa Direct
 • Przez internet wysyłając skan lub zdjęcie dobrej jakości wniosku na adres mailowy: wypowiedzenia@axadirect.pl
 • Listem poleconym na adres:

AXA Ubezpieczenia TUiR S.A.
ul. Chłodna 51
00-867 Warszawa

PAMIĘTAJ!

Wypowiadając umowę ubezpieczenia OC w Axa Direct musisz wybrać nowego ubezpieczyciela, aby zachować ciągłość ubezpieczenia OC, w przeciwnym razie narażasz się na bardzo wysokie kary za brak ochrony!

Wypełnij prosty formularz kalkulatora składki OC i przekonaj się czy możesz oszczędzić.

 • Ważna jest data nadania przesyłki jednak Axa Direct zastrzega, że obowiązuje to tylko w wypadku wysyłania listu poprzez Pocztę Polską.
 • Jakkolwiek dostarczasz wypowiedzenie do Direct, zawsze żądaj wydania potwierdzenia odbioru. Zachowaj je, ponieważ w przypadku ewentualnych problemów posiadasz dowód.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

avatar
wpDiscuz