Wypowiedzenie umowy OC Ergo Hestia4.67/5 (93.33%) 9 głosów


Ostatnia aktualizacja: 25-03-2015


Za pomocą poniższych przycisków wybierz tryb wypowiedzenia jaki Cię interesuje:

Przeczytaj i wykonaj poniższe instrukcje w celu skutecznego wypowiedzenia umowy OC w Ergo Hestia z końcem okresu ubezpieczenia (art. 28)

 1. Pobierz tutaj aktualny wzór wypowiedzenia OC w Ergo Hestia
 2. Na pobranym wzorze zakreśl oświadczenie odnośnie wypowiedzenia umowy OC z końcem trwania umowy i uzupełnij pozostałe wymagane dane.
 3. Wniosek podpisz czytelnie.
 4. Wypowiedzenie musi zostać wysłane do Ergo Hestia najpóźniej przedostatniego dnia trwania okresu, na który została zawarta polisa. Jeśli to możliwe zrób to odpowiednio wcześniej, ponieważ umowa i tak zostanie rozwiązana ostatniego dnia ubezpieczenia.
 5. Pamiętaj, że w dniu końca okresu ubezpieczenia musisz wykupić nową polisę.
 6. Przed zakupem nowego OC koniecznie dokonaj porównania jak największej liczby ofert w celu wybrania najlepszej z nich (pomijając porównanie możesz niepotrzebnie przepłacić nawet do 500 zł). Kliknij tutaj i wykonaj szybkie porównanie ceny OC z jedną z najtańszych firm.
 7. Dostarcz czytelnie podpisany wniosek do Ergo Hestia na jeden z poniższych sposobów:
 • Wyślij skan lub zdjęcie dobrej jakości na adres mailowy: poczta@ergohestia.pl
 • Prześlij faksem pod numer: 58 555 60 01
 • Dostarcz do Agenta lub oddziału Ergo Hestia (mapa placówek)
 • Wyślij listem poleconym na adres:

STU Ergo Hestia SA
ul. Hestii 1
81-731 Sopot

PAMIĘTAJ!

Składając wypowiedzenie umowy OC w Ergo Hestia pamiętaj, że musisz najpóniej tego samego dnia wybrać nowego ubezpieczyciela, aby nie pozostać bez ochrony OC, w przeciwnym razie narażasz się na wysokie kary za brak ubezpieczenia!

Tutaj otrzymasz szybkie porównanie ceny Twojego OC

 • Najlepszym sposobem dostarczenia wypowiedzenia OC do Hestii jest złożenie wniosku osobiście lub listownie z potwierdzeniem odbioru. Posiadając potwierdzenie złożenia wniosku na piśmie masz pewność, że Twój wniosek został przyjęty.
 • Ważna jest data nadania przesyłki jednak wiele ubezpieczycieli (m.in Ergo Hestia) zastrzega, że obowiązuje to tylko w wypadku wysyłania listu poprzez Pocztę Polską.
 • W jakikolwiek sposób dostarczasz wypowiedzenie do Hestii, wymagaj wydania potwierdzenia odbioru (potwierdzenie otrzymania email, potwierdzenie odbioru listu, potwierdzenie odbioru faksu, oraz potwierdzenie na piśmie w przypadku osobistego składania wniosku)  zachowaj je jako dowód złożenia wniosku.

Podziel się Twoją opinią:

Loading Disqus Comments ...