Wypowiedzenie umowy OC Allianz4.28/5 (85.56%) 18 głosów


Ostatnia aktualizacja: 24-03-2015

Za pomocą poniższych przycisków wybierz tryb wypowiedzenia jaki Cię interesuje:

Przeczytaj i wykonaj poniższe instrukcje w celu skutecznego wypowiedzenia umowy OC w Allianz z końcem okresu ubezpieczenia (art. 28)

 1. Pobierz tutaj aktualny wzór wypowiedzenia OC w Allianz
 2. Wydrukuj pobrany wniosek i uzupełnij (jako podstawę wypowiedzenia wybierz art. 28). 
 3. Uzupełniony druk wypowiedzenia podpisz czytelnie.
 4. Wypowiedzenie musi zostać wysłane do Allianz najpóźniej przedostatniego dnia trwania okresu, na który została zawarta polisa. Oczywiście najbezpieczniej jest to zrobić dużo wcześniej, ponieważ w przypadku problemów możemy ponowić wypowiedzenie.
 5. Przy rezygnacji z obecnego ubezpieczenia musisz tego najpóźniej w dniu końca OC wykupić nową polisę, aby uniknąć kary pieniężnej.
 6. Przed zakupem nowego OC koniecznie dokonaj porównania jak największej liczby ofert w celu wybrania najlepszej z nich (pomijając porównanie możesz niepotrzebnie przepłacić nawet do 500 zł). 2 minuty wystarczą, aby oszczędzić kilkaset złotych, kliknij i wypełnij szybki formularz.
 7. Istnieje kilka możliwości dostarczenia wniosku (zawsze musi być własnoręcznie podpisany):
 • Elektronicznie poprzez wypełnienie formularza online Allianz (kliknij tutaj, aby przejść)
 • Dostarczenie do dowolnego Oddziału Allianz za potwierdzeniem odbioru (mapa placówek)
 • Wysyłka listem poleconym na adres:

Allianz Polska Centrum Obsługi Klienta
ul. Rodziny Hiszpańskich 1
02-685 Warszawa

PAMIĘTAJ!

Rezygnując z ubezpieczenia OC w Allianz pamiętaj, że musisz niezwłocznie wybrać nowego ubezpieczyciela w celu zachowania ciągłości ubezpieczenia OC, w przeciwnym razie w przypadku powstania przerwy w ubezpieczeniu OC, UFG nałoży na Ciebie karę pieniężną.

Tutaj otrzymasz szybkie porównanie ceny Twojego OC

 • Zawsze staraj się dostarczyć wypowiedzenie do Allianz osobiście lub listownie z potwierdzeniem odbioru. Posiadając potwierdzenie złożenia wniosku na masz pewność, że Twój wniosek został przyjęty.
 • Dla umów zawartych od 11.02.2012 r. ważna jest data nadania przesyłki jednak Allianz zastrzega, że obowiązuje to tylko w wypadku wysyłania listu poprzez Pocztę Polską.
 • W jakikolwiek sposób dostarczasz wypowiedzenie do Allianz zawsze żądaj wydania potwierdzenia odbioru (potwierdzenie odbioru listu, potwierdzenie otrzymania emaila, potwierdzenie odbioru faksu, a także w przypadku osobistego składania wniosku) i zachowaj je.

Podziel się Twoją opinią:

Loading Disqus Comments ...