22015kw.

Koniec zaniżania odszkodowań? Regulacje KNF weszły w życie

Wyższe odszkodowania z OCOd kilku miesięcy wiadomo było o tym, że KNF wzięło się za ubezpieczycieli, aby ukrócić proceder zaniżania odszkodowań za zdarzenia komunikacyjne. W związku z tym zostało opracowanych kilkanaście rekomendacji, które mają zapobiec takim działaniom niekorzystnym dla klienta. Dziś tj. 1 kwietnia 2015 roku owe rekomendacje zostały wprowadzone do użytku i obowiązują ubezpieczycieli. Sprawdź poniżej czego dotyczą zmiany i czy tak naprawdę możemy czuć się już bezpieczni.

Czytaj dalej...
192015lut

Zaostrzenie kar dla kierowców, brak litości dla jeżdżących po pijaku

traffic-337574_1920Przed kilkoma dniami Sejm uchwalił nowelizację prawa, która ma na celu wprowadzenie bardziej rygorystycznych kar dla kierowców, a zwłaszcza dla tych jeżdżących “na podwójnym gazie”. Praca nad zmianami ruszyły na początku ubiegłego roku, a jednym z głównych powodów rozpoczęcia prac nad nowelizacją był tragiczny wypadek w Kamieniu Pomorskim w którym przez pijanego kierowcę zginęło 6 osób. Główne i najbardziej rygorystyczne zmiany jakie zostały wprowadzone dotyczą kierowców, którzy zostali już w przeszłości karani za jazdę po spożyciu alkoholu.

Czytaj dalej...
232015sty

Rewolucja w OC, czyli co to BLS

Bezpośrednia Likwidacja Szkód (BLS) to ostatnio najgorętszy temat w branży ubezpieczeń komunikacyjnych zaraz po nowych standardach w wypłacie odszkodowań z OC. BLS określane w mediach jest jako “Rewolucja w OC” – co jakby nie patrzeć dobrze określa wprowadzenie tej usługi, jednak obecnie taka nazwa jest trochę nieaktualna ponieważ część firm ubezpieczeniowych oferuje taką usługę już od roku. Na czym w takim razie polega owa “Rewolucja w OC”? Zapraszam do artykułu, w którym postaram się przybliżyć tematykę i sposób działania BLS.

Czytaj dalej...
82015sty

Kara za brak OC w 2015 – czy jest się czego bać?

Kara za brak ubezpieczenia OCSpotkałeś się z ostrzeżeniami, aby nie dopuścić do powstania przerwy w ubezpieczeniu OC? Wiele źródeł podaje, że nawet jeden dzień przerwy w ubezpieczeniu może nas kosztować przynajmniej kilkaset złotych. Mogłoby się wydawać, że to tylko zabieg czysto marketingowy w celu ograniczenia liczby kierowców bez polisy OC więc czy tak naprawdę jest się czego bać? Na wstępie mogę potwierdzić, że niestety tak. Poniżej opiszę dokładniej komu taka kara może grozić, oraz jak temu zapobiec.

Czytaj dalej...
42015sty

Wyższe ceny ubezpieczenia OC w 2015 roku – dlaczego?

Wzrost cen OC 2015Końcem roku 2014 w mediach zrobiło się głośno na temat znacznych podwyżek cen za ubezpieczenie OC w 2015 roku. Większość portali informacyjnych, motoryzacyjnych i finansowych podaje najczęściej informacje, że ceny mają wzrosnąć od 30% do 50% albo i więcej, oraz, że wiąże się to ze znacznym wzrostem jakości ubezpieczeń OC. Opiszę więc z jakiego powodu przewidywane są tak wysokie podwyżki, oraz jaki ciekawy paradoks wynika z tej sytuacji.

Czytaj dalej...
182014gru

Ubezpieczenie OC nie zawsze Cię ochroni

Kiedy ubezpieczenie OC nie działaKupując ubezpieczenie OC wydaje nam się, że cokolwiek byśmy nie zrobili naszym pojazdem, nie poniesiemy za to żadnej odpowiedzialności finansowej. Istnieje jednak kilka przypadków w których ubezpieczenie OC nie chroni kierowcy przed konsekwencjami.Przede wszystkim ubezpieczenie OC nie pokryje wyrządzonych szkód jeśli…

Czytaj dalej...
122014gru

Dlaczego ubezpieczenie OC jest obowiązkowe?

Obowiązkowe ubezpieczenie OCWielu z nas narzeka na obowiązek jakim jest wykupienie ubezpieczenia OC. Spotykam się z przeróżnymi argumentami przeciwko temu najwięcej jednak kontrowersji budzi fakt, że nawet pojazd nieużytkowany takie ubezpieczenie posiadać musi. Czy faktycznie obowiązek corocznego opłacania OC to zło konieczne, czy jednak rózga na kierowców, która daje jednocześnie niedocenione bezpieczeństwo? Postaram się w tym krótkim wpisie przedstawić jak w praktyce działa OC i być może rozwiać przynajmniej część obiekcji związanych z tym ubezpieczeniem.

Czytaj dalej...
282014lis

Jak wybierać ubezpieczenie OC? Internetowe porady pod lupą

Zakup ubezpieczenia OCPowyższe pytanie jest zadawane przez tysiące kierowców i pomimo, że odpowiedź na nie może się wydawać bardzo prosta to w internecie można znaleźć wiele rozbieżnych opinii. Wybrałem więc najczęściej pojawiające się porady na forach i portalach finansowych, które następnie przeanalizowałem.

Czytaj dalej...